אונר"א מוחקת ציוץ שמהלל את הטרוריסט מהטבח בשדה התעופה לוד, בטענת "גישה בלתי מורשית"


הציוץ של אונר"א: "ישראל מסירה פסל הנצחה בעיר עכו לכבוד הסופר הפלסטיני המפורסם ע'סאן כנפאני"
ציוץ התגובה של הילל נוייר: "אונר"א תומכת בע'סאן כנפאני, דובר ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין בזמן שהארגון ביצע בשנת 1972 את טבח שדה התעופה לוד, והרג 26 אנשים- 17 צליינים נוצרים מפורטו ריקו, אזרח קנדי ו-8 ישראלים ופצע 80. מדוע מדינות האיחוד האירופי, בריטניה, גרמניה וקנדה מממנים את אונר"א?"
בצעד נדיר, אונר"א, סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטי פלסטין במזרח הקרוב, שממומנת ברובה ע"י מדינות האיחוד האירופי, מחקה ציוץ לאחר שקבוצת מעקב מחתה על כך שהציוץ מהלל אדם ששימש כדובר של קבוצת הטרור של החזית העממית לשחרור פלסטין בזמן שביצעה את הטבח בשדה התעופה לוד בשנת 1972 בו נהרגו 26 אנשים ו-80 נפצעו.
הציוץ של אונר"א מכנה את ע'סאן כנפאני סופר "מפורסם" ומציג את תלונתם של ערבים ישראלים לאחר שירושלים ציוותה על הסרת מקום הנצחתו של המנהיג הטרוריסטי הממוקם בעיר עכו.
לאחר מחיקת הציוץ, אונר"א פרסמה הצהרה בטוויטר שמאשימה "גישה בלתי מורשית" לציוץ התמיכה בחזית העממית לשחרור פלסטין.


אונר"א: "נעשתה גישה קצרה, בלתי מורשית, לחשבון הטוויטר של אונר"א. ננקטו אמצעים בכדי למנוע הישנות המקרה. אונר"א נמצאת בתהליך של שינוי הסיסמה לחשבון הטוויטר שלה".
כתגובה, הילל נוייר, מנכ"ל UN Watch הממוקם בג'נבה, אמר, "אני מקווה שתקרית מחיקת הציוץ של אונר"א מרמזת על ההכרה שלסוכנות הומניטרית של האו"ם אין עניין בציוצים על מחלוקות פוליטיות- בוודאי שלא בתמיכה בטרוריסט המעורב ברצח המוני.
"אונר"א מקבלת מימון מאסיבי ותמיכה פוליטית מבריטניה, גרמניה, שוודיה, קנדה ומדינות האיחוד האירופי, והם נושאים באחריות; הגיע הזמן שממשלות אלו ידרשו דין וחשבון בסיסי."
"אנו מזכירים לאונר"א כי התמיכה בטרור מהווה הפרה בוטה של אמנת האו"ם וכן של המדיניות הפנימית של אונר"א בנוגע להיותו ניטרלי וחסר פניות, לרבות בהקשר להצהרות פומביות."

"אני חושש ש"הציוץ" משקף דפוס פעולה שמשקף באופן שלילי את מעמדה של אונר"א, שלמותה, עצמאותה והיותה חסרת פניות."
"כמו שתיעדנו בדוחות רבים, לאונר"א יש דפוס פעולה של העסקת מורים המפרסמים בתקשורת החברתית פוסטים המהללים טרור אנטי-ישראלי ואנטישמיות, המהווים הפרה בוטה של חובת הניטרליות. אונר"א חייבת להפסיק לעסוק במחלוקות פוליטיות, גזעניות, דתיות או אידיאולוגיות."

על אונר"א

לפי דבריו של שר החוץ השווייצרי איגנציו קסיס, אונר"א מהווה מכשול לשלום במזרח התיכון ומעכבת את השתלבותם של פלסטינים שחיו בירדן ובלבנון במשך שנים.

"במשך זמן רב הייתה אונר"א הפתרון לבעיה זו, אבל כיום, היא הפכה לחלק מהבעיה. היא מספקת את התחמושת להמשך הסכסוך. ע"י תמיכה באונר"א, אנו שומרים על הסכסוך הזה חי. זה הגיון פרוורטי", אמר קסיס בחודש מאי.

הוא קרא לשילובם של פליטים ותיקים בארצות מגוריהם. הוא אמר כי במקום בתי ספר ובתי חולים של אונר"א, שוויץ יכולה לתמוך במתקנים ירדנים לקידום שילובם של פליטים פלסטינים.

UN Watch