באופן נדיר: מזכ"ל האו"ם מגנה את מנהיגי חמאס החוגגים את הפיגוע בתל אביב

Ban Ki-moon
בצעד נדיר, ארגון האומות המאוחדות נזף במנהיגי החמאס, ובראש מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון אשר אמר כי הוא "המום" שהם חוגגים את הפיגוע הקטלני אשר אירע אמש בתל האביב, וגבה את חייהם של ארבעה ישראלים, ושישה עשר פצועים.

כל מי שמכיר מקרוב את ארגון הטרור חמאס יכול לשאול בצדק אם יש סיבה להיות "המום". יחד עם זאת התבטאותו של מר באן הנה מן נזיפה, ובוודאי שמתקבלת בברכה.

בניגוד לתגובות החלביות של האו"ם הנשמעות בכל פעם בעת פגיעה בישראלים, זו בצדק כונתה פיגוע; צוין כי התוקפים הנם פלסטינים; ומנהיגי החמאס המפארים את הרצח ננזפו.
תחילה, מזכ"ל האו"ם שתק, ורק ניקולאי מלדנוב, שליח האו"ם לתהליך השלום במזרח התיכון, השמיע קולו בטוויטר:


UN Watch צייצו את הציוץ של מלדנוב לסטפאן דוג'אריק דוברו של באן קי-מון:


למרבה המזל, זמן קצר לאחר  מכן פרסם הדובר את הצהרה שמופיעה להלן:

_________

Source: http://www.un.org/sg/statements/index.asp?nid=9783

Statement attributable to the Spokesperson for the UN Secretary-General on terrorist attack in Tel Aviv

New York, 8 June 2016

The Secretary-General condemns tonight’s terrorist attack in Tel Aviv in which at least four Israelis were killed by Palestinian assailants and another four injured. He conveys his condolences to the families of the victims and the Government of Israel.

The Secretary-General reiterates that there is no justification for terrorism nor for the glorification of those who commit such heinous acts.

The Secretary-General is shocked that the leaders of Hamas have chosen to welcome this attack and some have chosen to celebrate it. He calls upon the Palestinian leadership to live up to their responsibility to stand firmly against violence and the incitement that fuels it.

UN Watch