בריטניה, צרפת וגרמניה מסייעות לישראל בהתנגדות לטיוטת החלטה פלסטינית באונסק"ו המתכחשת להיסטוריה יהודית ונוצרית בירושלים

 

לחצו כאן לראיון של מנכ"ל UN Watch, הלל נוייר, על אונסק"ו בערוץ i24

ז'נבה, 13 ביולי, 2016  בריטניה, צרפת וגרמניה מסייעות לישראל בהתנגדות לטיוטת הצעת ההחלטה הפלסטינית- ירדנית באונסק"ו המתכחשת להיסטוריה יהודית ונוצרית בירושלים, כך צוטט דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון, בג'רוזלם פוסט.

הטיוטה בחסות ערבית, שהעתקים ממנה חולקו במושב השנתי ה-21 של הוועדה למורשת עולמית שמתקיים בימים אלה באיסטנבול, מתייחסת עשר פעמים לאל-חרם אל-שריף, המונח האסלאמי להר הבית, מבלי להזכיר כלל כי הוא המקום הקדוש ביותר ליהדות במשך אלפי שנים.

אומנם צרפת, גרמניה ובריטניה אינן חברות בוועדה אך ככל שיותר מדינות יביעו התנגדות למסמך הסיכויים שהפלסטינים ינסו להעביר את ההחלטה, אמר נחשון.

צרפת תמכה בהחלטה דומה הוועד המנהל של אונסק"ו באפריל, אך בעקבות מחאה מספר מנהיגים הביעו חרטה. נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, התחייב "לעמוד על המשמר" בהחלטה הבאה, בכדי לאשרר את החשיבות המשותפת של האתרים הקדושים. עכשיו זו הזדמנות עבור מר הולנד למלא את ההתחייבות שלו. ברזיל, שגם הביע חרטה, צריכה לפעול בדומה ולמלא תפקיד חיוני השבוע באיסטנבול.

על פי ניתוח של הרב קינן בג'רוזלם פוסט, מדינות הערב יכולות לצפות לתמיכה של  11 מתוך 21 חברי הוועדה. שישה מהם: קובה, אינדונזיה, כווית, לבנון, תוניסיה וזימבבואה-כמעט בוודאות יתמכו בפלסטינים, בעוד חמש אחרים: הפיליפינים, ג'מייקה, טורקיה, קזחסטן ואזרבייג'אן, צפויים לעשות את אותו הדבר.

מנגד, קרואטיה, פינלנד, פולין, פורטוגל, דרום קוריאה וטנזניה צפויות להתנגד או להימנע. אנגולה בורקינה פאסו עלולות להימנע, וכך גם פרו ווייטנאם.

UN Watch