האו"ם גינה את ישראל 9 פעמים, ונזף בה על "הדיכוי החמור בגולן הסורי"

אולם האסיפה הכללית במשרדי האו"ם בניו יורק, ארה"ב, 17 בספטמבר 2017. רויטרס / ג'ו פני – RC188A0B7F40

ג'נבה, 10 בנובמבר 2017 – העצרת הכללית של האו"ם גינתה את ישראל תשע פעמים, "כחלק מהטקס השנתי של קבלת 20 החלטות בחסות ערבית, במטרה לבודד את המדינה היהודית, מבלי להזכיר את פיגועי הדקירה, ירי או התקפות כלי רכב ישראלים היוצאים מטעם חמאס", אמר הלל נוייר, מנכ"ל ארגון UN Watch. לחץ כאן לרשימה של 9 ההחלטות.
בניגוד לשנים קודמות, באספה השנה יתקבלו גם 6 החלטות גינוי למדינות נוספות בעולם – סוריה, צפון קוריאה, איראן, קרים, מיאנמר, וגם אחת נגד ארה"ב בגין האמברגו על קובה .
כל 193 המדינות החברות באו"ם השתתפו בהצבעה הראשונה היום, וכמעט תמיד מצביעות באופן זהה בהצבעה השנייה והסופית במליאת האסיפה הכללית בחודש דצמבר.
"התקפת האו"ם על ישראל היום ברצף של החלטות חד-צדדיות היא סוריאליסטית", אמר נוייר.

"על אף שבשאר אסד השתמש בנשק כימי נגד אזרחיו במהלך השנה האחרונה, האו"ם עומד לאמץ החלטה, שנוסחה על ידי סוריה, בחסות סוריה, שמגנה את ישראל על "נקיטה באמצעי דיכוי חמוד" נגד אזרחים סורים רמת הגולן. זה מגונה, "אמר נוייר.

"בעוד שבסך הכל יתקבלו 20 החלטות נגד מדינת ישראל במושב הזה, לא מתוכננת להיום או השנה החלטה מפורטת של העצרת הכללית של האו"ם, לגבי מפרות זכויות אדם בוטות כגון סעודיה, טורקיה, ונצואלה, סין, קובה, פקיסטן או זימבבואה".
"בזמן שהנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס והתקשורת הממלכתית שלו מסיתים להמשך פיגועי הדקירה והירי על יהודי ישראל, תגובת האו"ם היא לגנות את ישראל באופן רדיקלי ב -9 החלטות נפרדות, כל אחת מהן חד-צדדית, ושתיקה מוחלטת אל מול הפרות הפלסטינים".

ההחלטה שמגובשת מדי שנה על ידי סוריה מגנה את ריבונות ישראל על רמת הגולן, ותובעת שישראל תמסור את השטח ואת אזרחיה לסוריה.

"זה מדהים, "אמר נוייר. "אחרי שהמשטר הסורי רצח מאות אלפים מאזרחיו במהלך שש שנים, איך יכול האו"ם לקרוא לאנשים נוספים להיות כפופים לשלטון של אסד? העיתוי של הטקסט של היום הוא מעליב מבחינה מוסרית, ולא הגיוני".

"ההחלטות היום טוענות לדאגה לפלסטינים, אך האו"ם אינו מודע לעשרות הפלסטינים שנשחטו, נפגעו וגורשו על ידי כוחותיו של אסד, יותר מ -3,000 קורבנות נהרגו מאז 2011".

"הפארסה היום בעצרת הכללית מדגישה עובדה פשוטה: הרוב האוטומטי של האו"ם אינו מעוניין באמת לסייע לפלסטינים, וגם לא בהגנה על זכויות האדם של מישהו; המטרה של הטקסים הפומביים האלה, החד-צדדיים, היא הפיכת ישראל לשעיר לעזאזל", אמר נוייר.

"המתקפה הבלתי-מידתית של האו"ם על המדינה היהודית מערערת את האמינות המוסדית של מה שאמור להיות גוף בינלאומי נטול פניות. הפוליטיזציה והסלקטיביות פוגעות בשליחות המייסדים שלה, ושוחקות את הבטחת אמנת האו"ם לטיפול שווה לכל האומות גדולות וקטנות ", הוסיף נוייר.

במהלך ישיבה דומה ב -2013, מתרגמת של האו"ם נתפסה במיקרופון פתוח מביעה זעזוע מהמוסר הכפול.

UN Watch