האו"ם יצר תרבות גלובלית שהפכה את הדיון על אידאולוגיה איסלאמיסטית לטאבו

 עדותו של מנכ"ל UN Watch, הלל נוייר, בפני מועצת זכויות האדם של האו"ם, בדיון על דו"ח הדווח המיוחד של האו"ם בנושא גזענות ואפליה, 28 ביוני, 2016.

אדוני הדווח, תודה לך על הדוח על שנאת זרים, אשר מזכיר רצח עם, בסעיפים 29 ו -38; המזרח התיכון בסעיפים 57 כדי 61; ואיסלאמופוביה בסעיפים 33, 34, 51, 56, ו -63.
רק בשבוע שעבר, מומחים של המועצה הזאת קבעו כי המדינה האסלאמית מבצעת רצח עם, נגד היזדים. אדוני הדווח, בהתחשב בכך שרצח עם הוא הביטוי האולטימטיבי של גזענות, האם יש סיבה שרצח העם היזידי המתמשך רק מוכר על ידי זה מועצה-ולא מוזכר בשום מקום בדו"ח שלך?

ברצוני להסב את תשומת לבך לאידאולוגיה המורחבת מאחורי ההרג המאורגן של דאעש. זו הובאה לאור באוגוסט האחרון בכתבת תחקיר גדולה בניו יורק טיימס תחת הכותרת " דאעש מקדשת תאולוגיה של אונס; ומעגנת את תמיכת הקוראן בה, המדינה האסלאמית מארגנת עבדות מין באזורים כבושים של עיראק וסוריה ומשתמשת בה ככלי גיוס לשורותיה".
העיתון ראיין 21 נשים ונערות שברחו מהמדינה האסלאמית, ובחן את אמצעי התקשורת הרשמית שלה. התחקיר העלה כי האונס השיטתי של נשים ונערות מהמיעוט היזדי  בעיראק מעוגן עמוק בתאולוגיה הרדיקלית של ארגון המדינה האסלאמית, בשנה לאחר מכן הכריז הארגון על העבדות כמוסד.
המאמר מציין כיצד לוחם המדינה האסלאמית, ברגעים לפני שהוא אנס ילדה בת- 12, הקדיש זמן להסביר כי מה שהוא עומד לעשות הוא לא חטא. הוא עמד על כך כי מכיוון והילדה איננה מוסלמית, הקוראן, לדעתו, לא רק נותן לו את הזכות לאנוס אותה – זה מכפר ואף מועדד את זה.
אדוני הדווח, האם תשקול לבחון כיצד תאולוגיה זו של השמדה התפתחה, מהיכן זה בא? האם ישנן מדינות חברות באו"ם שנושאות לפחות באחריות חלקית, באמצעות מימון שלהן למוסדות דת וחינוך פונדמנטליסטים?

אדוני הדווח, במהלך 15 השנים האחרונות, אנו דנים בגזענות ואפליה תחת הצהרת דרבן, מדוע הפורענות הגלובלית, הרג חפים מפשע מעיראק לניגריה, אורלנדו ופריז, אינם חלק מהנרטיב הרשמי?
למה, להפך, פעילי זכויות אדם, עיתונאים ואנשי רוח, שניסו להתריע, מואשמים בגזענות ואיסלאמופוביה?

האם אתה מאמין שאנחנו באו"ם עוזרים ליצירת תרבות גלובלית שהפכה את הדיון הזה לטאבו? האם הסכמי דרבן נכשלו בהתמודדות עם רצח העם של יזידים, נוצרים ומוסלמים שיעים?
אני מודה לך.

 

UN Watch

Cookie Policy

We use cookies to give you a more personalized browsing experience and analyze site traffic. Read More