חוקים חדשים בארה"ב מאיצים באו"ם למגר אתה תופעת התעללויות מיניות של משקיפי האו"ם

un-peacekeepers-alleged-abuse-car
UN Watch מברכים על מאמצי הקונגרס האמריקאי להפעלת לחץ על האו"ם להפסקת ההתעללות המינית האכזרית בילדים על ידי כוחות השלום של האו"ם. 
בהודעה לעיתונות שיצאה מטעם התנועה לאחריות הדיווח הממשלתי (GAP) נמסר:

חושפי העוולות באו"ם מאיצים למיגור התעללות מיניות של כוחות השלום באו"ם
ביאה אדוארדס, 29 באפריל, 2016

היום בארה"ב, הסנאטורים בוב קרוקר (טנסי) ובן קרדין (מרילאנד), יו"ר ובכיר בוועדת החוץ של הסנאט בהתאמה, הודיעה הוועדה של משרד החוץ האמריקני על העברה של החוק לאישור המדינה ב- 2017. בחקיקה דורשת ארה"ב מהנהגת ארגון האומות המאוחדות (האו"ם) לסיים את ההתעללות המינית והניצול על ידי כוח השלום ולהגן על אלו שחושפים את העוולות.
נציגת התנועה לדיווח הממשלתי (GAP), מירנדה בראון, סייעה בהבאת הבעיות לידיעת ועדת הסנאט. בראון הינה חושפת עוולות האו"ם אשר איבדה את עבודתה במשרד  הנציב העליון לזכויות אדם (OHCHR) לאחר חשיפתה של ההתעללות המינית של כוח השלום של ילדים ושורת פעילויות נקם אינטנסיביות נגד הפקיד הבכיר בנציבות כשהיה הראשון להתייחס לניצול ילדים על ידי כוחות שמירת השלום במרכז אפריקה.
אי אפשר להמעיט בגבורתם של חושפי העוולות בפרשה זו.  ספק אם התופעה הנפוצה של התעללות מינית וניצול של נשים וילדים על ידי כוחות השלום הייתה רואה אור בהעדר הגילויים של לפחות משלושה חושפי העוולות. באקלים הנוכחי של התגוננות ופוליטיקה פנימית באו"ם, כל השלושה שילמו מחיר כבד. התנועה לדיווח ממשלתי מבקשת לתקן את המחיר הכבד שספגו החושפים, וועדת החוץ של הסנאט תומכת ופועלת עבורם בתקופה כואבת זו.
לקריאה נוספת: http://www.foreign.senate.gov/press/chair/release/corker-cardin-state-department-authorization-bill-for-2017-passes-committee

 

 

UN Watch