מזכ"ל האו"ם דחה את דוח ריצ'ארד פאלק והסוכנות הערבית המאשים את ישראל ב"אפרטהייד"

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטיירס דחה דו"ח שפורסם על ידי  סוכנות האו”ם לענייני כלכלה וחברה באזור מערב אסיה (ECSWA), סוכנות הממוקמת ביירות המאגדת 18 מדינות ערביות, אשר מאשימה את ישראל "אפרטהייד".

המחבר הראשי של הדו"ח ריצ'רד פאלק, בכיר או"ם לשעבר גונה שוב ושוב על ידי בריטניה וממשלות אחרות באנטישמיות.

בשנת 2011, פאלק גונה גם על ידי הבוס שלו, מזכ"ל האו"ם לשעבר, באן קי-מון, על תמיכתו בתיאוריות קונספירציה הקשורות ל – 9/11  והאשים את ממשלת ארה"ב, במקום אל קעידה, בביצוע הפיגועים.

הדו"ח החדש, אמר דוברו של גוטיירס, "אינו משקף את הדעות של המזכיר הכללי".

שגרירת ארה"ב ניקי היילי התרעמה על הדו"ח, וקראה לאו"ם לסגת ממנו:

The United States is outraged by the report of the UN Economic and Social Commission for Western Asia (ESCWA). That such anti-Israel propaganda would come from a body whose membership nearly universally does not recognize Israel is unsurprising. That it was drafted by Richard Falk, a man who has repeatedly made biased and deeply offensive comments about Israel and espoused ridiculous conspiracy theories, including about the 9/11 terrorist attacks, is equally unsurprising. The United Nations Secretariat was right to distance itself from this report, but it must go further and withdraw the report altogether. The United States stands with our ally Israel and will continue to oppose biased and anti-Israel actions across the UN system and around the world.

אודות ריצ'ארד פאלק
פאלק האשים את ארה"ב וישראל בהתקפות הטרור בבוסטון 

ריצ'רד פאלק בקש להטיל את האשמה בפיגוע בבוסטון באפריל 2013, אשר גבה 4 הרוגים ו 300 פצועים, על "פרויקט השליטה האמריקאי הגלובלי" ו "תל האביב". פאלק גונה על ידי מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, שאמר שתגובתו "מערערת את האמינות ואת עבודתו של האו"ם". שגרירת ארה"ב סוזן רייס אמרה כי "לדובר דברי בלע כמותו אין מקום באו"ם", וציינה את "האבסורד" בהמשך כהונתו של מר פאלק. המשלחת הבריטית לאו"ם גינתה את פאלק בגין הערות "אנטישמיות", והדגישו כי זו הפעם השלישית שהם עושים זאת. שר החוץ הקנדי ג'ון ביירד גינה את "הרטוריקה המרושעת והאנטישמיות," של פאלק וציין כי "האו"ם צריך להתבייש שהנו מזוהה עם אדם כזה. חברי הקונגרס האמריקאי, הדמוקרטים והרפובליקנים, כולל הנציג. מייק קלי, הסנטור רוברט מננדז, יו"ר ועדת החוץ של הסנאט, חבר הקונגרס. דאג לאמברון, הנציגים: אליוט אנגל, וטרנט פרנקס, גם גינו את פאלק.

Human Rights Watch הדיח את פאלק
ארגון Human Rights Watch הדיח את פאלק בדצמבר 2012, בעקבות תלונת UN Watch על הפרות אתיות שלו.

אש"ף ניסה לסלק פאלק בגין תמיכתו בחמאס
כשכיהן כדווח האו"ם על פלסטין, פאלק היה כל כך קיצוני בתמיכתו בארגון החמאס שגם הרשות הפלסטינית ניסתה להביא להדחתו, בטענה שהוא "לוחם של חמאס".

Richard Falk, the UN special rapporteur on human rights in the occupied Palestinian territories, said on Monday the Palestinian Authority urged him to step down after he criticized the PA’s treatment of a UN war crimes report… Falk said PA officials formally approached him in February asking him to resign… "Informally they say different things, things that are essentially untrue, that my health doesn’t me allow to do the job or that I’m a partisan of Hamas."

ראה כאן קישור לויקיליקס:

Also on February 16, in a separate conversation with Charge and PolCouns, PA DPR Zuhairi was visibly upset by Special Rapporteur for Human Rights in the OPT Richard Falk's reference to Hamas in his draft report. In para 8, Falk states that UNGA resolution 64/10 calls on Hamas – vice the PA – to undertake investigations. Zuhairi argued that he had too often corrected Falk's many errors and that this latest misguided effort by Falk had gone too far… In light of the reference to Hamas, Zuhairi said he had called Falk personally and asked him to step down, something Falk angrily rejected. Zuhairi sought our advice on how best to approach the issue, particularly in light of currently OIC and African Group attempts to censure the secret detention study. Charge and PolCouns, while acknowledging the problem of recognizing Hamas, told Zuhairi that the U.S. defended the independence of the special procedures mandate holders and that we objected to state's use of the code of conduct as a means to muzzle rapporteurs.

יו"ר מועצת זכויות האדם ודיוויד קמרון גינו את פאלק בגין קריקטורה אנטישמית
פאלק פרסם באתר האינטרנט שלו קריקטורה של כלב חובש כיפה עם סוודר שעליו הכיתוב "ארצות הברית". הכלב השתין על פסל החירות בעודו אוכל עצמות אדם מגואלות בדם, הפרסום קומם נגדו את ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון ואנשי ציבור אחרים, ובהם ראש זכויות האו"ם נאווי פילאי.

בריטניה גנתה את פאלק בשל תמיכתו בספר האנטישמי: "ה-מי נודד?"
תמיכתו של פאלק בגב הספר הרווי באנטישמיות "ה-מי נודד?" גונתה על ידי משרד החוץ הבריטי.

פאלק האשים את ישראל בתכנון "שואה פלסטינית"
ב- 2007 פאלק האשים את ישראל בתכנון "שואה פלסטינית".

מזכ"ל האו"ם גינה את פאלק בשל תמיכה בתאוריות קונספירציה לפיגועי 9/11

פאלק הפך לאחד התומכים הידועים ביותר בעולם בתאוריות קשר לפיגועי 9/11, נותן חסות לאלה המאשימים את ממשלת ארה"ב כמי שנצחו על חורבן מגדלי התאומים כעילה לפתיחה במלחמות בעיראק ובאפגניסטן.

הוא מקדם את כתביו של דיוויד ריי גריפין, חברו ותלמידו הקרוב של מר פאלק אשר הוציא לאור 12 ספרים המתארים את הפיגוע במגדלי התאומים כ "עבודה פנימית".

פאלק כתב את ההקדמה לספרו של גריפין ב-2004 "ניו פרל הארבור", בו שיבח את "סבלנות" המחבר "הכוח המוסרי", "האומץ", ו "האינטליגנציה". בתמורה, גריפין נותן קרדיט לפאלק בפרסום הספר.

פאלק הופיע שוב ושוב במופע "TruthJihad.com" של קווין בארט, תיאורטיקן קונספירציה 9/11 ומכחיש שואה מסית נגד "יהודים אתניים" הטוען שהם מנהלים את וושינגטון והתקשורת, פאלק שיבח את המופע של בארט "עבודה טובה", בעוד גם מהלל את עריץ איראן, מחמוד אחמדינג'אד.

https://www.youtube.com/watch?v=sx5okg14r1k

בשנת 2011, מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון נטל את רשות הדיבור במועצת זכויות האדם ויצא בגינוי חסר תקדים לדבריו של מר פאלק לגבי פיגועי 9/11, ואמר שאלו הם דברים "מגוחכים" ו "עלבון לזכרם של יותר מ -3,000 אנשים שמתו בפיגוע הטרגי הזה".

שגרירת ארה"ב סוזן רייס גינתה את דבריו של פאלק "בזויים ופוגעניים מאד," גינתה את "הגישה החד-צדדית ופוליטית," שלו ועל היותו "כה מזיק ולא יוכל להמשיך בתפקידו, "וציינה כי" זכויות אדם יקודמו טוב יותר ללא מר פאלק והמופע השפל שלו".

 

UN Watch

Cookie Policy

We use cookies to give you a more personalized browsing experience and analyze site traffic. Read More