ניקי היילי לחצה: האו"ם ביטל את הדוח "אפרטהייד" של ריצ'ארד פאלק, וראש הסוכנות הערבית התפטרה

UN Watch מברכים על התפטרותה של רימא ח'לף מתפקידה כראש סוכנות האו"ם בביירות,המורכבת 18 מדינות ערביות, לאחר שציינה כי הייתה נתונה ללחץ מצד מזכ"ל  האו"ם, אנטוניו גוטיירס לסגת מהדו"ח המאשים את ישראל ב"אפרטהייד". הדו"ח נמחק מאתר האינטרנט של סוכנות האו"ם לענייני כלכלה וחברה באזור מערב אסיה (ESCWA).

כפי שנחשף על ידי UN Watch, המחבר של הדו"ח הנו בכיר לשעבר באו"ם ריצ'רד פאלק, אשר הוקע בהזדמנויות חוזרות ונשנות מצד ראשי או"ם לשעבר, באן קי-מון ומנהיגי עולם אחרים על תמיכתו בתיאוריות קונספירציה הקשורות ב- 9/11, בהאשמת ארה"ב וישראל בפיגוע במרתון בוסטון והפצת אנטישמיות.

מוקדם יותר השבוע, שגרירת ארה"ב, ניקי היילי, ברכה את הודעת דוברו של גוטיירס כי הוא נסוג מהדו"ח, אך דרשה שהאו"ם "יגנוז את הדו"ח לגמרי".

"כשמישהו מנפיק דו"ח שקרי ומשמיץ את שמו של האו"ם," אמר היילי בתגובה, "מן הראוי שהאדם יתפטר. סוכנויות האו"ם חייבות לעשות עבודה טובה יותר בביטול עבודות שווא ומוטות, ואני מברכת על החלטת המזכ"ל להוקיע ממשרדו דוח זה".

"לגוטיירס מגיע קרדיט הוא עושה את הדבר הנכון," אמר הלל נוייר, מי שהתנצח עם פאלק שוב ושוב ברצף במהלך 6 השנים האחרונות, כשכיהן כחוקר מועצת זכויות האדם של האו"ם בנושא ההפרות הישראליות לכאורה.

"אבל אין ספק כי הקול המוסרי הראשון שהושמע כאן הוא זה של שגרירת ארה"ב ניקי היילי, ארה"ב היא זו שהמריצה את האו"ם לפעול".

Share

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

Recent

UN Watch