סין, רוסיה, איחוד האמירויות הערביות וונצואלה, ישבו בגוף האו"ם המפקח על זכויות האדם

maduro-putin

UN Watch, ארגון לא ממשלתי בז'נבה, מגנה את בחירתם אתמול של מתעללות סדרתיות בזכויות אדם סין, רוסיה, איחוד האמירויות הערביות וונצואלה למועצה הכלכלית חברתית  (ECOSOC) בת 54 החברות, המועצה הנה גוף חשוב של האו"ם המפקחת על ארגוני זכויות אדם,מרכיבה את גופי זכויות הנשים של האו"ם, ומאמצת החלטות בנושאים מגוונים, החל מחופש באינטרנט וטיפול באסירים.

"זאת שערורייה", אמר הלל נוייר, מנכ"ל ארגון UN Watch. "בחירת משטרים מדכאים כמו סין, רוסיה, איחוד האמירויות הערביות וונצואלה לגוף כלכך חיוני של האו"ם, כשבידם הכוח להרחיק ארגונים לא ממשלתיים מישיבות האו"ם, היא כמו לבחור בפירומן לעמוד בראש מכבי האש".

UN Watch קוראים למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, הממונה על המועצה לזכויות האדם זייד ראאד אל-חוסיין, סמנתה פאוור שגרירת ארה"ב ולפדריקה מוגריני נציגת האיחוד האירופי לגנות את בחירתן של דיקטטורות.

"הבחירות היום מפחיתות את אמינותה של מערכת זכויות האדם של האו"ם ומטילה צל על המוניטין של הארגון בכללותו", אמר נוייר.

UN Watch קוראים גם לנורווגיה להתנצל על שליחת ברכות למשטרים על בחירתם (ראה את הציוצים להלן).

"למה נורווגיה מצדיעה לנצחונו הציני של הנשיא ניקולאס מאדורו באו"ם", שאל נוייר, "בעוד שהוא כולא 96 מתנגדים פוליטיים, ביניהם מנהיג האופוזיציה לאופולדו לופס וראש העיר של קראקס אנטוניו לדסמה?"

UN Watch מותחים ביקורת על 28 המדינות החברות של האיחוד האירופי, שרובן הצביעו בעד סין ואיחוד האמירויות. אומנם ההצבעה באו"ם הייתה סודית, אבל התוצאות מראות כי רק 11 מתוך 193 מדינות האו"ם בעלות זכות הצבעה סירבו להצביע עבור סין, כלומר לפחות 17 מדינות מהאיחוד האירופי הצביעו בעד המשטר הקומוניסטי. כמו כן, רק 13 סירבו להצביע בעד איחוד האמירויות הערביות, כלומר לפחות 15 מדינות האיחוד האירופי הצביעו בעד איחוד האמירויות הערביות.


 

UN Watch