ח”כ עליזה לביא בדיון בכנסת על דו”ח בנושא האו”ם ואנטישמיות


להלן דבריה של ח”כ עליזה לביא בדיון בכנסת על דו”ח בנושא האו”ם ואנטישמיות. לצפייה בדיון המלא הקש כאן.
תודה אדוני היושב ראש, הכנס הזה קשור והוא בזמן וגם תודה לכם הלל ודינה על העבודה המתמשכת והחשובה. אני חושבת שאחת הפעמים שהבנתי שאנחנו באמת מצויים בעולם שקרי זה היה בכנס הנשים, פעם בכמה שנים יש כנס נשים ומדינת ישראל באה הציגה, היינו בפער גדול מאוד על המדינות האחרות. ובסוף הכנס הזה את מי מגנים? את מדינת ישראל.
בכנס הנשים של האו”ם, מדינת ישראל חוטפת גינוי, זה היה באמת אחד האבסורדים היותר גדולים, בטח נוכח מה שקורה כאן אצל השכנות שלנו, איפה כל המצב של הנשים בסוריה, במצרים, ויש פה מעילה מתמשכת בתפקיד הזה של האו”ם. אך אני כן רוצה לדבר על ההשלכות. אני עומדת בראש המשלחת של הכנסת למועצת אירופה ואנחנו רואים באופן ישיר ובמדויק החלטות של האו”ם ושל מועצת זכויות האדם בדיונים שמעלים חברי פרלמנט באירופה, כלומר המשך ישיר של הדיונים.
מבחינתם, ההחלטות הללו הם אסמכתא ודאית, הם נשענים עליה, מצטטים משם גם בדברים שהם אומרים במליאה, גם בדיונים. מצד אחד אנחנו יכולים להמשיך להגיד “או”ם שמום” אבל זה לא, כי יש לזה השפעה וזה מחלחל. עוד דבר שמטריד בטח כל מי שנמצא כאן ומצוי בקשר עם הדור הצעיר בעולם היהודי, זה מחלחל. יש לזה השלכות ואני חושבת שכולנו באמת צריכים לראות איך אנחנו לוקחים את זה הלאה ובמעקב, גם פה בכנסת אבל מערך חוץ מסודר שמטפל ומתמודד.
אנחנו לא רואים שזה נעשה מספיק ואני חושבת שבאמת צריך לראות איך שמים את האו”ם על שולחן הנאשמים. חזרתי לספר המקסים של פרופסור אלן דרשוביץ  “ישראל- כתב הגנה” והוא אומר “כאשר מאשימים את הטוב מכולם, שהוא הרע מכולם (וזה אנחנו) יש להפנות תשומת לב למאשימים אשר לטענתי אשמים בעצם בדעה קדומה, בצביעות או לכל הפחות בבורות מחרידה, הם אלה שעליהם לעמוד על דוכן הנאשמים של ההיסטוריה כי הם מועלים בתפקיד שלהם”.

Share

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

Recent