אונר"א: מציגים ילדה סורית כ"פלסטינית" שביתה הופצץ

ז'נבה, 2 ביוני 2017 – האו"ם דורש מראש סוכנות הסעד אונר"א, פייר קרנבול, להתנצל על השימוש בתמונות של ילדה בבניין מופצץ בסוריה, בקמפיין בינלאומי גדול לגיוס כספים עבור הארגון על ידי העמדת פנים שהנערה היא קורבן פעולות ישראליות בעזה.

לצד התמונות פורסמה ההודעה הבאה:

"תאר את עצמך מנותק מהעולם – כל חייך. זאת המציאות עבור ילדים כמו איה. המצור על עזה החל כשהיתה תינוקת, הכיבוש בגדה המערבית התחיל לפני שנולדו הוריה. עכשיו היא בת אחת-עשרה, והסגר נמשך.

זיכרונות הילדות של איה הם עימות וקשיים, חומות שמהם היא לא יכולה להימלט, והחשש שהבית היחיד שהיא מכירה, קטנה ככל שתהיה, עלול להיעלם כשהיא תחזור מבית הספר.

ברמדאן הזה, בבקשה עזרו לילדים כמו איה שלא ידעו דבר מלבד סכסוך וקשיים".

Imagine being cut off from the world – for your whole life. That's reality for children like Aya. The blockade of Gaza began when she was a baby, the occupation in the West Bank before her parents were born. Now she is eleven, and the blockade goes on.

Aya’s childhood memories are of conflict and hardship, walls she cannot escape, and the fear that the only home she knows, however tiny, could be gone when she returns from school.
This Ramadan, please help support children like Aya who have known nothing but conflict and hardship. Donate here: http://buff.ly/2qgsP0Y#forPalestinerefugees

אבל לא הילדה ולא הבניין המופצץ נמצאים בעזה; זו תמונה ישנה מסוריה, שמתוארכת כנראה מ -2014.

להלן הציוץ המקורי של אונר"א מינואר 2015 והוא בכלל על סוריה:

התצלום הופיע גם בדפים אחרים של אונר"א בסוריה, כאן, כאן, וכאן, ובדוח של אונר"א שבו נכתב:

ילדה עומדת בין הריסות קאבר א-סית, ליד דמשק. ב- 2014, אונר "א הצליחה להקים מחדש מתקנים בתוך השכונה, כולל בית ספר ומרכז קהילתי © 2014 אונר"א צילום: תגריד מוחמד

ארגון UN Watch כתב לפני כחודשיים למר קרנבול על מורים של אונר"א המסיתים לגזענות ולטרור ג'יהאדיסטי, כפי שתועד כאן, אך הוא טרם הגיב.

UN Watch

Cookie Policy

We use cookies to give you a more personalized browsing experience and analyze site traffic. Read More