בשורות טובות: "שגרירת השנא"  של קטאר הפסידה בבחירות לתפקיד יו"ר פורום זכויות האדם של האו"ם

שגרירת השנאה של קטאר, הינד אל-מופתאח, הפסידה זה עתה בהתמודדותה על תפקיד יו"ר פורום זכויות האדם, הדמוקרטיה ושלטון החוק של האו"ם. זאת לאחר שדו"ח מפורט של UN Watch חשף את שנאתה כלפי יהודים, הומוסקסואלים ואחרים, ופעל למען סיכול מינויה.

לתפקיד נבחרה שגרירת איי הבהאמה, פטריסיה הרמנס.

סיכוייה של קטאר לזכות בתפקיד היו גבוהים בשל השפעתה במוסדות האו"ם בז'נבה. קטאר מימנה את הקמתו של "אולם קטאר" שהוקם לצד מועצת זכויות האדם, בשווי של 20 מיליון דולר, והתמ"ג שלה מגמד את זה של איי הבהאמה ושל טוגו, שתי מתחרותיה לתפקיד.

אולם, דו"ח ומסע הסברה של UN Watch, לרבות מכתב מפורט לנשיא מועצת זכויות האדם של האו"ם, תיעדו את שנאתה.

שגרירת קטאר, אלמופתאח – במילותיה שלה:

  • "היהודים מיקדו את השקעותיהם בתעשייה ובתקשורת, וזאת הסיבה לכך שהם שלטו ומשלו בעריצות בעולם"
  • "הציוני האמריקאי שולט בתקשורת האמריקאית, ומשתמש בה ככלי שרת להשגת מטרותיו האנטי-אסלאמיות בכל מקום!"
  • "היהודים הם אויבינו!"
  • "אל-קאעידה… צלה של ישראל מרחף מעל כל פעולת טרור… ובעוד כמה שנים נקרא שאל-קאעידה הוקמה על ידי ישראל… או שהיתה אשליה בלבד!"
  • "כתב ה-BBC אומר שהמוסד היה אחראי לפיגועי ה-11 בספטמבר"
  • "אלוהים… הרחק מהם את הציונים, סמא את עיניהם ושתק את ידיהם…"
  • בחודש דצמבר 2017 היא פרסמה סרטון של ילד פלסטיני, שאומר: "אתם, בני העם היהודי, נשבע אני באלוהים שנשחרר את פלסטין. נגרש אתכם ונרמוס ברגלינו המכובדות את גופת הציוני המקולל האחרון בעזה, בעזרת האל."

שגרירת השנאה של קטאר גם הסיתה נגד הומוסקסואלים "מגעילים" ואמרה: "יהי רצון שאלוהים יקלל אותם". לחצו כאן לקריאת ציטוטים נוספים וכן גם לקישורים לציוצים שלה בטוויטר.


 

מכתב

12/9/2022

פדריקו וייחאס
נשיא מועצת האו"ם לזכויות אדם
ארמון האומות
ז'נבה

 

אדוני הנשיא,

היום, בעת שאתה מתכונן לפתיחת המושב ה-51 של מועצת האו"ם לזכויות אדם, אני כותב לך בשם ארגון United Nations Watch, על מנת להביע את דאגתנו העמוקה באשר למועמדותה של השגרירה הקטרית, הינד אל-מופתאח, לתפקיד יו"ר פורום זכויות האדם, הדמוקרטיה ושלטון החוק של האו"ם. את המינוי לתפקיד זה אתה עומד לבצע בקרוב, לקראת המושב שייערך ב 24-25 בנובמבר, 2022.

כמפורט לעיל ובדו"ח החדש שפורסם היום באתרנו, לנציגה הקבועה של קטר במוסדות האו"ם בז'נבה יש היסטוריה ארוכה של פרסום אמירות גזעניות נגד יהודים, התקפות צרות-אופק כנגד הומוסקסואלים, והפצת דיסאינפורמציה ותיאוריות קונספירציה נגד חברות מערביות וליברליזם.

אדוני הנשיא,

האמירות הגזעניות הרבות שפרסמה השגרירה אלמופתאח במהלך יותר מעשור, עומדות בניגוד משווע לערכים ולעקרונות של פורום זכויות האדם של האו"ם אותו היא מבקשת להוביל, ושל אמנת מועצת האו"ם לזכויות אדם.

גב' אלמופתאח קיבלה תואר מוסמך בבית הספר ללימודי המזה"ת ואפריקה של אוניברסיטת לונדון בשנת 1999, ותואר דוקטור באקסטר בשנת 2004. היא החזיקה במספר תפקידים בכירים של הוראה וניהול באוניברסיטת קטר ובמוסד דוחא ללימודים גבוהים, הוגדרה כאשת הרשתות החברתיות המשפיעה ביותר בשנת 2016 בקטר, מונתה לתפקיד חברה במועצת השורא הקטרית, וזכתה לתואר כבוד מטעם ה-British Council בשנת 2019. אולם, כל זאת לא מנע ממנה לפרסם אמירות המעידות על בורות, להסית באופן עקבי נגד הומוסקסואלים, ולהפיץ אמירות אנטישמיות, כולל האשמת היהודים בשליטה עולמית. דעות אלו מטילות צל כבד על המוסדות בהם כיהנה גב' אלמופתאח. עם זאת, עתה משחשפנו את דעותיה הקדומות של גב' אלמופתאח, אנו סמוכים ובטוחים שתפעל באופן המתבקש מכך.

"היהודים שולטים בעולם" ו"ציונים אמריקאים שולטים בתקשורת האמריקאית"

השגרירה אלמופתאח כותבת ש"היהודים" מיקדו את השקעותיהם בתעשייה ובתקשורת, "ולכן הם משלו ושלטו בעולם בעריצות." לדברי אלמופתאח, "הציונים האמריקאים שולטים שוב בתקשורת האמריקאית… ומשתמשים בה ככלי שרת להשגת מטרותיהם האנטי-אסלאמיות בכל מקום!"

השגרירה הזכירה בציוץ בטוויטר, ששנאה זו הוחדרה בה מילדותה: "למדנו בגיל צעיר, שהיהודים הם אויבינו!". בציוץ נוסף שפרסמה, אמרה אלמופתאח: "אני זוכרת מילדותי את ההמנון שנהגנו לשיר בכל בוקר: פלסטין היא ארצנו, היהודים הם אויבינו, הצדיעו לדגל."

שנאתה ארוכת השנים של גב' אלמופתאח ליהודים, ויחסה אליהם כאל אויבים, הגיעה עד כדי קריאות לאלימות. בחודש מאי 2021 כתבה אלמופתאח: "אלוהים… הרחק מהם את הציונים, עוור את עיניהם ושתק את ידיהם…"

לפני כן, היא קראה ל"גירוש יהודים מפלסטין." היא הדגישה, כי זהו "לא רק נושא חשוב לפלסטינים. זוהי מטרת כולנו – אתה, אני, אנחנו!"

גירוש הוא רק ההתחלה. בדצמבר 2017, השגרירה אלמופתאח פרסמה סרטון אנטישמי שהפך ויראלי. בסרטון נראה ילד קורא לרמוס את גופותיהם של יהודים וצועק: "אתם, בני העם היהודי, נשבע אני באלוהים שנשחרר את פלסטין. נגרש אתכם ונרמוס ברגלינו המכובדות את גופת הציוני המקולל האחרון בעזה, בעזרת האל."

זאת ועוד, השגרירה אלמופתאח פיזרה אמירות אנטישמיות מסוכנות רבות, כולל האשמתם של היהודים באי-מוסריות, במזימות להשחית את החברה, ובתכנון להרוס את העולם ולהשתלט עליו. במקרה אחד היא צייצה ציטוט של אנטישמי ידוע לשמצה, ד"ר מוסטפא מחמוד, שהאשים את "שבט התלמוד ושבט הפרוטוקולים" – כלומר, את היהודים – בהדבקת התרבות המערבית והליברליזם ב"זימה, ניוון, שימוש בקוקאין וקראק, עירום, סקס ואלימות." במאמר ששותף ונתמך על ידי השגרירה אלמופתאח, היהודים מתוארים כ"טרמיטים של הציוויליזציה", אשר "אוכלים אותה מבפנים." זהו שבט ש"מתכנן כבר אלף שנים להרוס את העולם ולהשתלט עליו." אחרי ששיתפה קונספירציה אנטישמית זו, השגרירה הקטרית הוסיפה: "אני ממליצה לכל הצעירים לקרוא את המאמר! אל תתנו לאף אחד לשטות בכם!"

בציוץ אחר, השגרירה אלמופתאח הציגה תיאוריית קונספירציה הטוענת שישראל ידעה על מתקפת אל-קאעידה בסיני והייתה מעורבת בה, שישראל יצרה למעשה את אל-קאעידה, ש"צלה מרחף מעל כל פעולת טרור" ושהיא פועלת "באופן נסתר בכל מדינה" כדי לבצע קונספירציות. במילותיה, "הציונים הצליחו למעשה להסיח את דעתו של העולם מהמטרה העיקרית שלנו – פלסטין – ומן ההפרות הפליליות של ישראל כלפי פלסטין!"

באותה רוח, צייצה שגרירת קטר אלמופתאח את הכותרת "כתב ה-BBC אומר שהמוסד ביצע את פיגועי ה-11 בספטמבר" – ושיתפה סרטון של אלן הארט האנטישמי, בשעה שהתראיין לתיאורטיקן הקונספירציה המוביל של ה-11 בספטמבר, קווין בארט. הארט טען שהמוסד הישראלי – "והציונים והניאוקונים" – סייעו בארגון פיגועי ה-11 בספטמבר על ידי שימוש ב"פיצוץ קרקעי מבוקר" שנועד להשמיד את מגדלי התאומים, ועל ידי הנחיית המטוסים באמצעות התקנים אלקטרוניים. "נקודת מבט שכדאי לחשוב עליה", הוסיפה שגרירת קטר.

השגרירה אלמופתאח פרסמה גם קריקטורות עם דימויים אנטישמיים קלאסיים של יהודים השולטים במנהיגי העולם, כולל תמונה אחת של ראש ממשלת ישראל לשעבר, בנימין נתניהו, עם מגן דוד על חולצתו, כשהוא רוכב ומכה את מזכ"ל האו"ם באן קי-מון כאילו הוא חיה.

אלמופתאח מאמינה שבכל פעם שאנשים דנים בפלסטין, "הקונספירציות הבינלאומיות" מסלימות באופן "בלתי מוסרי ובלתי אנושי", למרות שהיא לא מספקת ראיות לתמיכה בטענתה זו.

אין להעניק זכויות אדם להומוסקסואלים, "מי יתן ואלוהים יקלל אותם!"

השגרירה אלמופתאח ברורה ועקבית באותה מידה לגבי הומוסקסואלים. בחודש אוקטובר 2011, היא קראה ל"קללת אלוהים" כנגד הומוסקסואלים, וגם כנגד אלה "שמעודדים אותם". בחודש יוני 2018, היא שוב קראה לקללת ההומוסקסואלים על ידי אלוהים. במהלך מונדיאל 2018 היא הביעה את הערכתה לרוסיה על התנגדותה להומוסקסואלים, וקראה: "שאלוהים יקלל אותם!"

למרות שהאו"ם הדגיש שלהומוסקסואלים יש זכויות אדם, אלמופתאח מכנה את זכויותיהם "זכויות מגעילות!"

אחרי שהאו"ם קרא להעניק זכויות להומוסקסואלים באפריקה, אמרה גב' אלמופתאח לאו"ם: "התרחק מהמזרח התיכון וממדינות ערב. שמור את הזכויות האלה לעמים שלך." מספר ימים לאחר מכן, היא ציטטה דיווח חדשותי על כך שמתחיל שיח בנושא ההומוסקסואליות באסלאם, והזהירה שוב: "התרחקו מהאסלאם, אינכם מבינים???"

השגרירה אלמופתאח גם השתלחה בהומוסקסואלים באומרה: "לעזאזל הגלובליזציה התרבותית הזו, שנתנה להם זכויות שלא מגיעות להם". היא חזרה והדגישה: " לא ולא! להגנה על זכויות האדם אין שום קשר לזכויות להומוסקסואלים!"

עבור השגרירה אלמופתאח, אשר שואפת להתמנות לתפקיד יו"ר פורום זכויות האדם, הדמוקרטיה ושלטון החוק של האו"ם, הרעיונות המערביים וזכויות להומוסקסואלים, אשמים כולם: "רעיונות החילוניות, הליברליזם, האתאיזם וההומוסקסואליות התפשטו והם מתקיימים באמתלה של כיבוד 'זכויות האדם' ו'דעות אחרות'!"

בחודש אוקטובר 2018, היא הבהירה את השקפותיה: זכויות להומוסקסואלים עומדות "בסתירה לשלוש הדתות המונותאיסטיות ולמוסר", ו"גם בסתירה לחקיקה המשפטית ברוב המדינות." לכן היא התנגדה להעלאת נושא זכויות להומוסקסואלים באיגוד הפרלמנטרי הבינלאומי.

אלמופתאח גינתה אפילו את סגן נשיא ארה"ב לשעבר, דיק צ'ייני, על כך שחגג את נישואיה החד-מיניים של בתו. היא אמרה: "המערב חוגג את חוסר ההגיון ואת ההתעלמות מהדת" ואת "התפרקות המוסר שלו."

"נאט"ו קיבל תשלום כדי להרוג את קדאפי", "צרפת גזענית כלפי מוסלמים", "ארה"ב תיעלם"

לבסוף, רעיון עקבי שעולה באמירותיה של השגרירה אלמופתאח, הוא שמדינות המערב הן מרושעות, מנוונות וגזעניות.

"נאט"ו קיבל תשלום כדי להרוג את קדאפי", היא כתבה.

"סופן של ארה"ב ומדינות אחרות", אומרת השגרירה אלמופתאח, "אינו מצריך נבואה כלשהי. הנביא והקוראן שלנו סיפרו לנו על כך לפני 1400 שנים, וזו האמת באופן בלתי נמנע".

"טרור", אומרת השגרירה אלמופתאח, "הוא מונח שהמערב לא הצליח לנסח אלא במגבלות השגת סדר היום שלו!"

אלמופתאח טוענת כי זכויות האדם משמשות כאמתלה לעיוות ולריקבון המוסר, "לאור ההגמוניה של תרבות המערב."

השגרירה אלמופתאח מאמינה כי בקרב מדינות המערב, "ממשלת צרפת והעם הצרפתי ידועים במיוחד בגזענותם נגד המוסלמים!"

בשנת 2020 היא כתבה שנשיא צרפת "מקרון ודומיו נלחמים באסלאם". בשנה שעברה, לאחר שהנשיא מקרון מתח ביקורת על האסלאמיסטים בעקבות עריפת ראשו של המורה סמואל פאטי בצרפת, פרסמה השגרירה אלמופתאח קריאה "להחרים מוצרים צרפתיים."

"צרפת," היא כותבת, "היא דיקטטורה יהירה… במסווה של דמוקרטיה." זוהי מדינה של "חופש מזויף" אשר, כך צייצה, "הורגת את חירותם של מוסלמים חפים מפשע במאלי", בדיוק כמו שהנשיא אובמה עשה באפגניסטן, לדבריה.

אדוני הנשיא, שקרים נתעבים, דימויים אנטישמיים מסוכנים, אפליה נגד הומוסקסואלים ודיסאינפורמציה, לכל אלה אין די בסנקציות; יש לחשוף ולגנות אותם ברמות הגבוהות ביותר.

לפיכך, אנו קוראים לך לדחות על הסף את מועמדותה של שגרירת קטר, הינד אלמופתאח, לתפקיד יו"ר פורום זכויות האדם, הדמוקרטיה ושלטון החוק של האו"ם, ואנו פונים אליך ואל המזכ"ל לגנות את קנאותה.

אנו מודים לך מראש על התייחסותך הדחופה לעניין זה ומצפים לתגובתך.

בברכה,

הילל נוייר
מנכ"ל

UN Watch