קנדה תעניק לאונר"א 25 מיליון דולר חרף קריאות אנשי הסגל להרוג יהודים

UN Watch שלחו לראש הממשלה טרודו קישורים בהם עובדי אונר"א מהללים את היטלר, ודרישה להקמתה של ועדת חקירה שתחקור את "ההסתה לאנטישמיות"

בתמונה: אחד משיתופי הפייסבוק האנטישמים הרבים המפורסמים על ידי מורים של אונר"א, שנחשפו לאחרונה על ידי UN Watch, קישורים לפוסטים נשלחו אל ראש הממשלה הקנדי ג'סטין טרודו לאחר שאונר"א סרבה לבקשות חוזרות לפתוח בחקירה.

ארגון כלב השמירה היושב בג'נבה קורא לקנדה לסוג בה מהודעתה על תרומה של 25 מיליון דולר למורי אונר"א המסיתים לאנטישמיות ופיגועי טרור מעל דפי הפייסבוק שלהם. ראו תמונות בהמשך

שמות אנשי הצוות באונר"א וקישורים לעמודי הפייסבוק שלהם נשלחו לראש ממשלת קנדה ג׳סטין טרודו.

על אף שממשלת טרודו כאמצעי מנע הבטיחה לממן הכשרה לצוות אונר"א בנושא "שימוש נכון ונייטרלי במדיה חברתית", UN Watch טוענים כי גישה זו מחמיצה את הנקודה.

"סוגיית הליבה אינה מסתכמת במה שמורי אונר"א מפרסמים וחושפים באינטרנט, אלא העובדה שאנשים גזענים מועסקים מלכתחילה ללמד את הילדים", אמר ההלל נוייר, עורך דין ויליד קנדה העומד בראש UN Watch, ארגון ניטור לא ממשלתי עצמאי מוסמך לאו"ם בג'נבה.

"אנחנו לא קוראים בלבד להסרת הודעות השנאה -אנו קוראים לכך שכל מורה אנטישמי יפוטר, ופקידי אונר"א הבכירים הממשיכים להעסיק מורים אלא יפוטרו גם".

"למרבה הצער, אונר"א מסרבת להגיב לדוחות החוזרים שלנו על הסתה גזענית על ידי מורי ומנהלי בית הספר של הסוכנות, ולכן לא נשאר אלא לפנות למדינות הממנות כמו קנדה בבקשה לדין וחשבון"

"מכיוון שאונר"א מעלימה עין מההסתה המתמשכת והשיטתית, המנצלת את לבבותיהם ודעתם של ילדים פלסטינים פגיעים, אנו קוראים לראש הממשלה טרודו לתמוך בוועדת חקירה בינלאומית עצמאית, שתחקור את תרבות החסינות מעונש כלפי מי שמסית לגזענות באונר"א", אמר נוייר.


       בתמונה: "10 אמרות של היטלר," פורסם על ידי מורה באונר"א; קישור ושם של חבר הסגל נשלחו אל משרדו של ראש הממשלה ג'סטין טרודו.

בשנה האחרונה UN Watch שלחה לאונר"א שלושה דו"חות המתעדים כיצד מוריהם ומנהלי בתי ספר מסיתים לשנאה גזעית, אנטישמיות וטרור במדיה החברתית. UN Watch זיהו יותר מ- 30 מבצעים נפרדים. אונר"א מעולם לא יצרה קשר עם UN Watch בתגובה.

"מדיניות הפטור מעונש של אונר"א, ההכחשה וההטיה מאפשרות יותר הסתה ואלימות. הגיע הזמן להשים קץ לדפוס ההתנהלות של מנהלי בתי הספר באונר"א, מורים ואנשי צוות מפרסמים תמונות אנטישמיות ומסיתות לטרור, מוטיב חוזר המרמז לפתולוגיה של גזענות ואלימות בתוך אונר"א, שיש לעקרו" אמר נוייר.

אנו קוראים לראש הממשלה טרודו להכריז באופן חד-משמעי כי ההודעות הנתעבות האלה, שפורסמו בפייסבוק בחשבונותיהם של אנשים המזדהים בגלוי כאנשי אונר"א, מהווים הפרה בוטה של תקנות צוות אונר"א, ושל האמנה הבינלאומית בדבר זכויות אזרחיות ומדיניות, האוסרת על הסתה לאפליה, עוינות או אלימות, "אמר נוייר.

נוייר אמר כי הסתת המורים לגזענות ואלימות מהווה "הפרה בוטה" של תקנת אונר"א 1.4 המחייבת את חברי הצוות להתנהל "בכל העת באופן ההולם את מעמדם כמשרתי ציבור בינלאומיים," ולא לעסוק "בכל פעילות שאינה עולה בקנה אחד עם לתקינות תפקידם בסוכנות".

באופן ספציפי,"יימנעו מכל פעולה ובמיוחד מכל סוג של הצהרה פומבית אשר עשויה להשפיע לרעה את מעמדם או הגינותם, עצמאותם או משוא הפנים אשר הם נדרשים על ידי מעמדם," ואת "יבחין בכל העת לזכור החוקים והזהירות המוטלת עליהם בשל מעמדם הבינלאומי".

UN Watch