עשר שאלות פשוטות לבאן קי-מון לרגל ביקורו בקנדה

 

בעוד מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ממשיך בביקורו המתוקשר לקנדה, היום הוא יתארח באוניברסיטת מקגיל. צפו פה במנכ"ל UN Watch, הלל נוייר, בוגר בית הספר למשפטים של מקגיל, אשר פרסם מכתב פתוח לבאן קי מון בשבוע שעבר, מביע תקווה שהסטודנטים ישאלו את מר באן 10 שאלות בסיסיות בנוגע לפעולות האו"ם בשנה האחרונה, אותן ג'סטין טרודו, ראש ממשלת קנדה החדש, לא שאל אתמול:

10. אם האו"ם תומך בזכויות נשים, למה איראן שונאת הנשים נבחרה לוועדה לקידום זכויות נשים באו"ם?

9. על אף האזהרות לרצח עם על ידי השלטון בבורונדי, מדוע האו"ם מצא לנכון, לאחרונה, לבחור במדינה זו כחברה במועצת זכויות האדם?

8. אם האו"ם דואג לזכויות ילדים, מדוע מחפים על אונס של ילדים במרכז אפריקה על ידי חיילי כוחות השלום – ולאחר מכן מענישים ומשעים את אחד הפקידים שניסה להפסיק את ההתעללות?

UNW_043_UNWatchCanada_Ad_Feb2016-27. אם האו"ם מאמין באתיקה וממשל תקין, מדוע מזכ"ל האו"ם לשעבר, ג'ון אש, נעצר לאחרונה בחשד "שמכר את עצמו ואת המוסד הבינלאומי אותו הוביל" על ידי לקיחת שוחד לכאורה של למעלה למיליון דולר למימון מסע קניות למוצרי יוקרה: שעוני רולקס, חליפות בהזמנה, מכונית ב.מ.וו, ומגרש כדורסל פרטי?

6. אם לאו"ם אכפת מרצח עם, למה אונסק"ו בחרה בסודאן הרצחנית לתפקיד מנהיגותי?

5. : אם אמנת האו"ם מבטיחה שוויון, מדוע האו"ם גינה השנה את ישראל 20 פעם, ואת שאר העולם רק 3 פעמים?

4. מדוע דיפלומט אלג'יראי, שיצא למסע השמצה להשתקת מומחים לזכויות אדם של האו"ם התמנה בעצמו כמומחה לזכויות אדם בארגון?

3. לאחר מתקפות הטרור האיסלמי הקטלניות בפריז, מדוע מומחה זכויות האדם של האו"ם, אלפרד דה זאייאס, מנסה להאשים את צרפת והמערב?

2. מדוע ב- 25 בפברואר, האו"ם מתכנן לבחור שוב בסוריה לתפקיד בכיר בועדת האו"ם לדה-קולוניזציה, שמטרתה לסיים את "שיעבוד העמים" ?

1.מדוע לאחרונה בחר האו"ם בסעודיה לעמוד בראש צוות של מועצת זכויות האדם שבוחר את מומחי זכויות האדם של האו"ם?

לחץ כאן למקורות ופרטים נוספים.

 

Saudi Arabia's Ambassador Faisal bin Hassan Trad (left) was selected in 2015 to become Chair of the UN Human Rights Council panel on choosing UN rights experts. Mr. Michael Møller (right) is the Acting Director-General of the United Nations Office at Geneva. Photo by Pierre Albouy.

 שגריר ערב הסעודית, פייסל בן חסן טראד (משמאל), נבחר בשנת 2015 ליו"ר צוות במועצה לזכויות האדם הבוחר את מומחי זכויות האדם של האו"ם. מיכאל מולר (מימין), מנכ"ל משרדי האו"ם בז'נבה. צילום: פייר אלבוי.

Share

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

Recent

UN Watch