האו"ם מינה פרופ' אנטי- ישראלי לחקור "הפרות ישראליות" לכהונה בת שש שנים

lynk m

ז'נבה, 23 במרץ, 2016 – בתוך לחץ אינטנסיבי וגל של מכתבים שנשלחו ממדינות ערב והאסלאם, נשיא דרום קוריאה, העומד בראש מועצת זכויות האדם של האו"ם, ביטל היום את החלטתו לדחות את מינויו של דווח חדש הממונה על חקירת "הפרות של עקרונות בסיסים של המשפט הבינלאומי על ידי ישראל".

במקום זאת, הנשיא מינה היום את האקדמאי הקנדי, מייקיל לינק- על אף התנגדויות בינלאומיות בשל תפקידו המנהיגותי של לינק בקבוצות תעמולה פלסטיניות והיסטוריה של דברי הסתה נגד ישראל – והכריז כי עורך הדין לענייני עבודה מלונדון, אונטריו, נמצא בלתי משוחד ואובייקטיבי. המליאה בת ה- 47 חברות צפויה להצביע על מחר הצעת הנשיא. דו"ח UN Watch שיצא לאור לפני שבועיים תעד את ההטיה של המועמדים המועדפים על המדינות הערבוית, מה שגרם לזעם מצד השגריר הפלסטיני.

"הבחירה של האו"ם במועמד משוחד בעליל – אדם ששלושה ימים לאחר 9/11 האשים את המערב כמעוררי המתקפות – מהווה את עיוות הדין והפרת הכללים של האו"ם עצמו", אמר הלל נוייר, מנכ"ל  UN Watch, ארגון כלב השמירה לזכויות אדם בז'נבה שעבודתם קיבלה שבחים על ידי בכירי האו"ם כולל קופי אנאן המזכ"ל הקודם.

"מי שמאשים את ישראל ב'אפרטהייד' ומבקש בגלוי לפרק את המדינה היהודית אינו אוביקטיבי ואינו לא מוטה. אנו קוראים לגרמניה, בריטניה, הולנד וכל חברי המועצה האחרים להתנגד למינויו של לינק בהצבעה מחר", אמר נוייר.

 

UN Watch