מכתב לשגרירה ניקי היילי על הוקרתו של האו"ם בז'אן זיגלר, התומך בעריצים ומחבלים

מכתב ממנכ"ל  UN Watch הלל נוייר לשגרירת ארה"ב ניקי היילי, 26 בפברואר, 2017

26 בפברואר, 2017

כבוד השגרירה היילי,

אנו מזועזעים מכך שמזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש יפתח מחר את מושב מועצת זכויות האדם לשנת 2017, ויכבד את חבר הוועדה המייעצת ז'אן זיגלר-אידיאולוג אנטי-אמריקאי ידוע לשמצה אשר האשים את ארה"ב בביצוע "רצח עם" בקובה, תומך בארגון הטרור חיזבאללה, ומייסד-שותף וזוכה בפרס מועמר קדאפי לזכויות אדם לשנת 2002- כאחד הדוברים מהדרג הבכיר, יחד עם הנציב העליון לזכויות אדם זייד ראאד אל חוסיין ויושבת ראש קבוצת הפיתוח של האו"ם הלן קלארק.

יתר על כן, בעוד שבועיים, מר אריק תיסתונט, ראש ענף מועצת זכויות האדם במשרד נציב האומות המאוחדות לזכויות אדם (OHCHR), ישא דברים ביחד עם מר זיגלר בהקרנה של הסרט "ז'אן זיגלר: אופטימיות של תקווה" בז'נבה, בפרסומים אודותיו הוא מעתיר שבחים על זיגלר כ"אינטלקטואל דגול".

אנו קוראים לך להשמיע את קולך ולגנות את החגיגה המגונה של האו"ם על סנגורם של רודנים ברוטליים ומחבלים-ולנסות לעצור את זה. ארצות הברית נותנת כ -40 מיליון דולר למשרד נציב האומות המאוחדות לזכויות אדם בתקציב הרגיל וקרנות מימון, ובכל זאת נדמה המשרד הזה מבקש להעליב לארה"ב על ידי כיבוד דמות אנטי-אמריקאית מובילה.

שני האירועים הנ"ל הזוכים לתמיכת האו"ם מטשטשים את הרקורד המביש של מר זיגל, הכולל:

-בשנת 2006, מר זיגלר אמר, "אני מסרב להגדיר את חיזבאללה כארגון טרור. זוהי תנועת התנגדות לאומית".

-במשך כמה עשורים, זיגלר שימש כתועמלן עבור הדיקטטורים הגרועים ביותר בעולם, כולל מועמר קדאפי, פידל קסטרו, הוגו צ'אווס רוברט מוגאבה, התיעוד המלא במאמרי משנת 2008.

-בשנת 1989, זמן קצר לאחר שסוכנים לובים פוצצו פאן אם 103 מעל לוקרבי, סקוטלנד, מר זיגלר יצא ללוב כדי לייסד את "פרס מועמר קדאפי לזכויות אדם" והודיע על כך לעולם. כל זה מתועד במלואו בדו"ח 2006 שלנו שאושר על ידי צייטונג נויה צירכר.

-תחת פיקוחו של מר זיגלר, הפרס הוענק לדיקטטורים אנטי-מערביים כגון: פידל קסטרו והוגו צ'אבס, ואנטישמים כגון: לואיס פרחאן ומוחמד מהטיר ראש ממשלת מלזיה.

-בשנת 2002, מר זיגלר עצמו קיבל את פרס קדאפי, יחד עם מכחיש השואה המורשע רוז'ה גארודי, שאותו זיגלר שיבח קודם לכן "ממובלי ההוגים של זמננו".

-למרבה התדהמה ב-2006, כאשר נשאל אודות הזכייה, מר זיגלר הכחיש לחלוטין כל מעורבות עם פרס קדאפי. הוא שיקר לציבור במצח נחושה בהזדמנויות חוזרות ונשנות במשך שבע שנים עד שבשנת 2013, עדויות וידאו הגיחו והראו את זיגלר מקבל את הפרס.

-זיגלר מעולם לא דיווח על קבלת הכסף עבור הפרס כ -100,000 $ והפר את כללי האתיקה של האו"ם, ובשל כך הוא חייב להיחקר על ידי הנציב העליון זייד, אשר מכותב למכתב זה.

-בשנת 1986, מר זיגלר כיהן כיועץ לרודן האתיופי קולונל מנגיסטו בעניין החוקה להנהגת שלטון חד מפלגתי.

-בשנת 2002, מר זיגלר שיבח את דיקטטור זימבבואה רוברט מוגאבה, ואמר: "למוגאבה יש היסטוריה והמוסר עמו".

-על פי לה מונד, מר זיגלר הגיע לביקורים ידידותיים אצל סדאם חוסיין בעיראק וקים איל-סונג בצפון קוריאה.

-זיגלר היה תומך נלהב של פידל קסטרו הדיקטטור הקובני, מר זיגלר העריץ את משטר קסטרו ועצר ביקור רשמי של האו"ם, תוך שהוא סירב להיפגש עם מתנגדי המשטר הקובני.

-זיגלר הלל את הוגו צ'אבס , באופן אבסורדי אמר לאחרונה כי "הוא הביא לסיום הרעב"; ונצואלה כעת גוועת ברעב. בתמורה, צ'אבס הגיש את זיגלר לתפקיד מטעמו באו"ם בשנת 2004.  לזיגלר יש ברית דומה עם משטר מדורו.

מסיבות אלה ואחרות, מר זיגלר גונה על ידי רשויות מובילות:

-שגרירת ארה"ב, סמנתה פאואר, הכריזה בשנת 2013 על מר זיגלר כ"לא כשיר" לשרת בנציבות האו"ם לפליטים (UNHRC).

-שבעים חברי קונגרס אמריקאים שיגרו מכתב אל האו"ם בשנת 2005 בו הואשם זיגלר באנטישמיות, וקראו להדחתו.

-זיגלר נקרא במפורש עבריין על ידי חברי הקונגרס האמריקאי בסעיף 501(10) בהצעת חוק "האו"ם- שקיפות, מתן דין וחשבון ורפורמה" משנת 2011.

-זיגלר נידון בשנת 2005 על ידי מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, ועל ידי הנציב העליון לזכויות אדם, לואיז ארבור, על דבריו בהם השווה את הישראלים לשומרים ב"מחנה ריכוז". האזכורים שלו כלפי ישראל היו, במילותיו של ארבור, "מזכירות את גרמניה הנאצית", ו"הסתה".

-כאשר מר זיגלר כיהן כדווח המיוחד על הזכות למזון של האו"ם, מנכ"ל תוכנית המזון העולמית ג'יימס ט. מוריס פנה בדחיפות למזכ"ל האו"ם קופי אנאן והזהיר כי זיגלר עוסק בפעילות "לא מוסרית בעליל" ובפוליטיקה "מסיתה" ומסכן את חייהם של מיליון אנשים רעבים ברחבי העולם.

-ועדת החוץ של הפרלמנט השוויצרי התנגדה למינויו של זיגלר בשנת 2013, בטענה שזה מינוי "בלתי הולם".

כמו כן, מר זיגלר גונה על ידי ארגוני חברה אזרחית רבים:

-קבוצה של 45 ארגונים לא ממשלתיים גינו ז'אן זיגלר בשנת 2011 על תפקידו כתועמלן עבור קדאפי, וקראו לפתוח בחקירה.

-בשנת 2006, קואליציה של 20 פעילי זכויות אדם גינו את מינויו של ז'אן זיגלר לכהונה נוספת.

-זיגלר גונה שוב ושוב על ידי ארגונים מובילים למאבק באנטישמיות, כולל הליגה נגד השמצה, הוועד היהודי האמריקני וארגון בני ברית הבינלאומי.

השגרירה היילי, דיברת בתקיפות נגד הניצול לרעה של האו"ם בעקרונות היסודיים של עצמו.

הקריירה בת 17 השנים של מר זיגלר כ"מומחה" במועצת זכויות אדם של האו"ם הוקדשה לתמיכה בעריצים ומחבלים, ומגלמת את הערכים הקלוקלים של תרבות פוליטית שונה.

בהתאם לכך, אנו קוראים לך להתערב נגד קידומו של מר זיגלר על ידי מועצת זכויות האדם uבשיתוף פעולה של משרד הנציב העליון.

בכבוד רב,

הלל נוייר

מנכ"ל UN Watch

העתקים: מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש
הנציב העליון לזכויות אדם זייד ראאד אל חוסיין

.

 
 
 

UN Watch